Kolo pro život: seriál závodů pro vášnivé cyklisty i výletníky

Logo Kolo pro život

Kolo pro život

31/7/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Skupina cyklistů jede podél vinice během závodu Znojmo Burčák Tour České spořitelny 2020 z cyklu Kolo pro život
Skupina cyklistů jede podél vinice během závodu Znojmo Burčák Tour České spořitelny 2020 z cyklu Kolo pro život
Logo Kolo pro život

Kolo pro život

31/7/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Kolo pro život nejsou jen závody. Je to den plný sportu, zábavy a zážitků pro celou rodinu od vnoučat po babičky a dědečky. A k tomu se skvělým zázemím a službami.

Příjemce daru

Kolo pro život

Datum podpory

srpen 2020

Proč podporujeme

  • seriál závodů nabízí sportovní zážitek pro každého, bez omezení věku nebo výkonnostní kategorie, a propaguje tak sport v mimořádně širokém záběru
  • skvělá příležitost pro rodinné trávení volného času
  • vysoká úroveň zázemí a servisu pro účastníky, která na podobných akcích nebývá zdaleka obvyklá

Popis projektu

Kolo pro život je seriál víkendových amatérských cyklistických závodů pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti, včetně malých dětí a starších ročníků, a dokonce i pro ty, kdo se rozhodnou dělat cyklistům doprovod. Hlavním cílem organizátorů je nabídnout zábavu lidem, kteří mají rádi horská kola a vše s nimi spojené. Každý si vybere svoji trasu nebo zábavu v rámci bohatého doprovodného programu.

Ročně vyrazí na trasy Kola pro život a dětského seriálu ČT Déčko Junior Trophy více než 25 000 cyklistů, z toho 7 000 dětí. To je nejlepší důkaz, že si závody „pro život“ vedle polykačů kilometrů, kteří soupeří o umístění na stupních vítězů, užijí i úplně normální cyklisté. Ti mohou zvolit kratší tratě nebo nezávodní vyjížďku v pohodovém tempu po boku přátel, rodiny a dětí.

V rámci doprovodného programu nabízejí organizátoři i Bike Academy, kde zájemce vyučují jízdě na horském kole ostřílení jezdci, nebo takzvaný pumptrack, modulární dřevěnou dráhu, kde děti i dospělí potrénují rovnováhu a koordinaci pohybů celého těla. Právě rozvoj těchto dvou výukových zón jsme se rozhodli v rámci podpory Kola pro život akcentovat. Příspěvek Nadace PPF zároveň pomůže posílit a vylepšit značení a zabezpečení tratí.

V Nadaci PPF jsme si od počátku vytyčili, že budeme podporovat projekty, které už jsou úspěšné, aby byly ještě lepší a s naší pomocí se mohly dál rozvíjet. Kolo pro život je toho dobrým příkladem. Klíčové je pro nás to, že v závodech mohou sportovat různé výkonnostní i věkové kategorie dohromady, čímž je kromě sportovní stránky podpořen i aktivní společný čas rodičů s dětmi.