Nadace PPF podpořila další ročník seriálu závodů Kolo pro život

Logo Kolo pro život

Kolo pro život

11/7/2021

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Cyklisté jedou po lesní cestě během závodu Kraličák MTB Tour CARDION ze seriálu Kolo pro život
Cyklisté jedou po lesní cestě během závodu Kraličák MTB Tour CARDION ze seriálu Kolo pro život
Logo Kolo pro život

Kolo pro život

11/7/2021

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Loňský ročník seriálu cyklistických závodů pro veřejnost Kolo pro život byl pro pořadatele extrémně náročný. Přes velké překážky spojené s pandemií ho však obdivuhodně zvládli. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se je rozhodli podpořit i letos.

Kolo pro život představuje skvělou příležitost pro rodinné trávení volného času. Nabízí sportovní zážitek pro každého, bez omezení věku nebo výkonnostní kategorie, a propaguje tak sport v mimořádně širokém záběru. Zároveň nabízí účastníkům vysokou úroveň zázemí a servisu, která na podobných akcích zdaleka nebývá obvyklá.

To jsou kvality, ve kterých se loňský a letošní ročník nijak neliší. Bohužel se neliší ani v tom, že oba výrazně ovlivnila a stále ovlivňuje pandemie covid-19. Podle pořadatelů jsou tu ale přesto výrazné rozdíly. „Nálada ve společnosti je totiž úplně jiná než minulý rok. Když přišlo uvolnění po první vlně, lidé byli natěšení, spěchali na sportovní i kulturní akce a naplno využívali všechno, co v té době situace umožňovala,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel komunikace pořadatelské agentury Petr Čech Sport.

Letošek je jiný v tom, že lidé jsou o něco zdrženlivější. Celková ekonomická situace vybízí spíše k opatrnosti, mluví se o zdražování a zvyšování rodinných nákladů a to se promítá i do toho, co lidé dělají ve volném čase. „Kola jsou sice v obchodech vykoupená, ale spousta lidí tráví čas jinak. Výstižné srovnání nabízejí třeba kina versus nejrůznější předplacené služby na sledování filmů a seriálů. Když byla kina zavřená, každý si nějakou předplatil. Potom se kina otevřela, ale spousta lidí zůstala stejně doma u televizí,“ popisuje Tomáš současnou situaci. „Věříme ale, že touha sportovat nakonec převáží nad strachem z dopadů covidu a lidé se k aktivnímu trávení volného času vrátí,“ dodává s nadějí.

V Nadaci PPF jsme přesvědčeni, že široká nabídka dobře připravených sportovních a rodinných akcí ve výsledku prospívá celé společnosti a doufáme, že se tato naděje stane brzy realitou. Proto jsme se rozhodli finančně podpořit i letošní ročník Kola pro život a návratu k aktivnímu trávení volného času tak trochu pomoci.