Kolo pro život 2022: seriál cyklistických závodů pro veřejnost

Logo Kolo pro život

Kolo pro život

3/1/2022

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Cyklisté na lesní cestě během závodu Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO 2021 z cyklu Kolo pro život
Cyklisté na lesní cestě během závodu Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO 2021 z cyklu Kolo pro život
Logo Kolo pro život

Kolo pro život

3/1/2022

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Kolo pro život patří k nejpopulárnějším veřejným cyklistickým akcím v České republice. Je to den plný sportu, zábavy a zážitků pro celou rodinu od vnoučat po babičky a dědečky. A k tomu se skvělým zázemím a službami. Proto ho podporujeme už třetím rokem.

Příjemce daru

Kolo pro život

Datum podpory

leden 2022

Proč podporujeme

  • seriál závodů nabízí sportovní zážitek pro každého, bez omezení věku nebo výkonnostní kategorie, a propaguje tak sport v mimořádně širokém záběru
  • skvělá příležitost pro rodinné trávení volného času
  • vysoká úroveň zázemí a servisu pro účastníky, která na podobných akcích nebývá zdaleka obvyklá

Popis projektu

Kolo pro život je seriál víkendových amatérských cyklistických závodů pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti, včetně malých dětí a starších ročníků, a dokonce i pro ty, kdo se rozhodnou dělat cyklistům doprovod. Hlavním cílem organizátorů je nabídnout zábavu lidem, kteří mají rádi horská kola a vše s nimi spojené. Každý si vybere svoji trasu nebo zábavu v rámci bohatého doprovodného programu.

Ročně vyrazí na trasy Kola pro život a dětského seriálu NOVA Junior Trophy několik desítek tisíc dospělých i dětských cyklistů. To je nejlepší důkaz, že si závody „pro život“ vedle polykačů kilometrů, kteří soupeří o umístění na stupních vítězů, užijí i úplně normální cyklisté. Ti mohou zvolit kratší tratě nebo nezávodní vyjížďku v pohodovém tempu po boku přátel, rodiny a dětí.

V rámci doprovodného programu nabízejí organizátoři i Bike Academy, kde zájemce vyučují jízdě na horském kole ostřílení jezdci, nebo takzvaný pumptrack, modulární dřevěnou dráhu, kde děti i dospělí potrénují rovnováhu a koordinaci pohybů celého těla. Právě rozvoj těchto dvou výukových zón v rámci podpory Kola pro život už několik let akcentujeme. Důležité je pro nás také to, že tu mohou sportovat různé výkonnostní i věkové kategorie dohromady. V závodech tak nejde jen o sportovní výkony, ale jsou taky skvělou příležitostí pro rodiče a jejich děti aktivně strávit společný čas. To všechno jsou důvody, proč Kolo pro život podporujeme už třetím rokem.