Jan Plecháč absolutním vítězem cen Czech Grand Design

Logo mezinárodního festivalu designu Designblok 2023

Designblok Cosmos

3/3/2024

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Jan Plecháč, jeden z designérů vystavujících v Designblok Cosmu a zároveň autor architektonického řešení expozice, foto Václav Jirásek
Jan Plecháč, jeden z designérů vystavujících v Designblok Cosmu a zároveň autor architektonického řešení expozice, foto Václav Jirásek
Logo mezinárodního festivalu designu Designblok 2023

Designblok Cosmos

3/3/2024

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Designér Jan Plecháč se stal absolutním vítězem cen Czech Grand Design 2023. Na kontě má například i podobu pojízdné galerie Designblok Cosmos, která vznikla z naší společné iniciativy s festivalem Designblok.

Designér Jan Plecháč se své role uměleckého ředitele firmy Moser, jímž se stal v roce 2022, chopil s pokorou k tradici firmy a k materiálu skla, jímž je dlouhodobě fascinován, s respektem k řemeslu a zároveň s entuziasmem jemu vlastním, se smyslem pro citlivou inovaci a originální design. Svými kolekcemi, které loni pro Moser navrhl a pro něž našel inspiraci v přírodě, se okamžitě zapsal do věhlasné historie této české firmy.

K titulu Grand designér roku 2023, který získal za design vázy Abyss, kolekce váz Harmonic a kolekce váz a nápojového skla Duše lesa, mu gratulujeme. Je nám ctí spolupracovat s talentovanými a odvážnými lidmi, kteří jsou špičkami ve svých oborech a pomáhají tak mimo jiné budovat dobré jméno České republiky ve světě.