Bez frází: upřímně a pro široké publikum

Logo Bez frází

Bez frází

31/5/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Hlavní osobnosti projektu Bez frází: František Prachař, Radim Vrbata, Jana Mansatorová, František Suchan a Karel Nocar
Hlavní osobnosti projektu Bez frází: František Prachař, Radim Vrbata, Jana Mansatorová, František Suchan a Karel Nocar
Logo Bez frází

Bez frází

31/5/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Bez frází je prostor, inspirace, důvěra... Tak o svém projektu mluví jeho tvůrci a respekt k těmto hodnotám je cítit z každého příběhu, který publikují.

Příjemce daru

BF media

Datum podpory

červen 2020

Proč podporujeme

  • příběhy sportovců vyprávěné bez příkras a omezení inspirují a předávají cenné zkušenosti, které nejsou limitované sportovním prostředím a může z nich čerpat kdokoliv
  • v českém mediálním prostoru ojedinělý projekt, který nabízí jedinečný, citlivý a lidský pohled na sportovce 
  • potenciál oslovit široké a různorodé publikum prostřednictvím mnoha médií a komunikačních kanálů

O projektu

Od svého založení v roce 2016 ušel projekt velký kus cesty. Získal důvěru sportovců, kteří se s jeho tvůrci podělili o své často velmi osobní příběhy, a oslovil okruh stálých čtenářů. Webová stránka přinášející obsáhlá, důvěrná vyprávění, doplněná emotivními fotografiemi, se postupně rozrostla o dvě knihy, sérii podcastů, videorozhovory a další formáty. Všechny mají ale základní společnou myšlenku: ukazují sportovce ne jako stroje na výkon, ale jako lidi s bohatými a často komplikovanými osudy, kteří mohou inspirovat a motivovat ostatní. Obdivuhodná je mimo jiné pokora, s jakou autoři Bez frází sami ustupují do pozadí, aby nechali prostor sportovcům, jejichž životní příběhy často otevírají tabuizovaná témata, a mohou tak oslovit mnohem širší publikum než jen to sportovní. I to je jeden z důvodů, proč věříme, že si jejich úsilí zaslouží podporu, která má zajistit mimo jiné také další rozšiřování současné čtenářské komunity.