Metronome Prague 2023: hvězdy hudebního světa a odvážný doprovodný program

Metronome Prague

Metronome Prague

4/6/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Křižíkova fontána, festival Metronome Prague 2022
Křižíkova fontána, festival Metronome Prague 2022
Metronome Prague

Metronome Prague

4/6/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Největší pražský hudební festival v červnu opět nabídne českému publiku velká jména i nové objevy světové i domácí scény. K tomu letos přidá bohatý a inspirativní doprovodný program propojený tematickou linkou odvahy.

Příjemce daru

Metronome Production

Datum podpory

prosinec 2022

Proč podporujeme

  • festival Metronome Prague je největší hudební událostí v hlavním městě a jeho bohatá a kvalitní dramaturgie tak má výrazný podíl na utváření zdejší kulturní nabídky a scény
  • pořadatelé už pošesté sestavili ambiciózní mezinárodní program a ukázali odvahu zvát do Prahy nejvýznamnější osobnosti světové hudební scény; do České republiky tak přinášejí nejen skvělé zážitky pro hudební fanoušky, ale také tu nejlepší inspiraci ze světa
  • festival výrazně rozšířil nehudební doprovodný program pod názvem Metronome Fair, který letos bude spojovat tematická linka odvahy

O projektu

Festival Metronome, jehož první ročník se na pražském Výstavišti konal v roce 2016, si během několika málo let vydobyl pozici jedné z nejvýraznějších hudebních událostí v České republice. Organizátorům Davidu Gaydečkovi, Martinu Voňkovi a jejich týmu se podařilo představit českému publiku hvězdy z celého světa, z nichž některé se u nás do té doby na festivalových pódiích ještě neobjevily. Mezi největší jména, která na Metronome zatím zavítala, patří třeba Kraftwerk, Primal Scream, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Nick Cave, Beck, Chemical Brothers nebo Massive Attack stejně jako mnoho uznávaných interpretů české scény.

Letošní ročník se tohoto ambiciózního přístupu drží a opět nabídne line up plný světových hvězd. Kromě toho však pořadatelé připravili pro návštěvníky výrazně rozšířený Metronome Fair, tedy nehudební doprovodný program. Ten se letos ponese ve znamení tématu odvahy, které se do něj propíše v mnoha podobách. Vzhledem k tomu, že odvaha je i pro Nadaci PPF výrazné téma a všechny projekty, které podporujeme, považujeme za odvážné v různých ohledech, je právě tato část programu jedním z důležitých důvodů, proč jsme se festival Metronome rozhodli podpořit už po čtvrté.

„Chceme návštěvníky nejen pobavit, ale také inspirovat, a tak jim představíme odvážné lidi i projekty. Vybrali jsme odvahu, protože té není nikdy dost. A protože i my chceme v této složité době posouvat věci správným směrem,“ říkají pořadatelé. My v Nadaci PPF to vidíme stejně a víme, že odvaha je jednou z nejdůležitějších věcí, které potřebujete na cestě za každou svou vizí. A neobejdete se bez ní ani když pořádáte jeden z největších hudebních festivalů v zemi nebo na něm vystupujete. 

Letošní Metronome Fair návštěvníkům nabídne pohled na odvahu z mnoha stran. Ve zvláštní festivalové zóně se představí vybrané organizace české neziskové sféry. Pořadatelé vybrali odvážné, inovativní a inspirativní projekty. „Někdy je odvaha už jen rozhodnutí, že neziskovým projektům věnujete svoji energii, čas nebo peníze, a my dáváme kolegům z organizací na festivalu prostor, aby ukázali, za co a proč bojují,“ vysvětlují.

Workshopový a debatní stan nabídne možnost tančit, učit se bojovat se stresem nebo se ve složité situaci postavit za obtěžovaného člověka či si poslechnout příběhy statečných lidí. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome ukáže unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce H. R. Gigera. Živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty na odvážná témata a návštěvníci se mohou těšit také na program pro děti, divadla, workshopy a nejrůznější hry.