L’Etape Czech Republic by Tour de France 2024

Logo L’Etape Czech Republic by Tour de France

L’Etape Czech Republic

10/6/2024

Vytisknout
Kopírovat odkaz
L’Etape Czech Republic by Tour de France 2023, foto: Jaroslav Svoboda
L’Etape Czech Republic by Tour de France 2023, foto: Jaroslav Svoboda
Logo L’Etape Czech Republic by Tour de France

L’Etape Czech Republic

10/6/2024

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Není lepší způsob, jak potěšit fanoušky cyklistiky, než jim dát možnost zažít na vlastní kůži atmosféru Staré dámy, jak se přezdívá slavné Tour de France. L’Etape Czech Republic to s naší podporou českým amatérským cyklistům letos umožní už počtvrté.

Příjemce daru

Kolo pro život

Datum podpory

duben 2024

Proč podporujeme

  • akce je součástí celosvětového seriálu závodů, a zapojuje tak českou cyklistiku do světového kontextu a do Česka přináší inspiraci a know-how

  • dává českým amatérským cyklistům jedinečnou možnost vyzkoušet si závod v profesionálním stylu a s profesionálním zázemím

  • jako podnik spojený s Tour de France je velkou událostí nejen pro samotné cyklisty, ale také pro všechny fanoušky cyklistiky i širší veřejnost se zájmem o sport

O projektu

L’Etape Czech Republic by Tour de France je závod o žlutý dres na různých distancích. Jsou to vrchařské a sprinterské prémie o zelený a puntíkatý dres. Ale může to být i pohodová vyjížďka. Každý závodník ho může pojmout po svém, a navíc s jistotou, že když dokončí, medaile ho nemine.

Kopcovitá etapa, která se pojede v sobotu 15. června, má start a cíl v Praze a její tři trasy v různých délkách vedou po uzavřených silnicích Křivoklátska, Berounska a Českého krasu.

Pořadatelé závodu už od jeho vzniku říkají, že L’Etape Czech Republic je příležitost stát se na jeden den Saganem, Froomem nebo Contadorem. Letos tato věta platí ještě víc než dřív. V čele ambasadorů tohoto ročníku totiž stojí sám Alberto Contador, španělský cyklista a vítěz Tour de France z let 2007 a 2009, který dvě celková prvenství slavil na Giru a tři na Vueltě. Fanoušci cyklistiky se jím tak budou moci nejen v duchu stát, ale také se s ním osobně setkat na trati.

Těším se, až si v pelotonu popovídám s ostatními závodníky, fanoušky podél trati a v cíli. Prý jich budou tisíce, což je skvělé.

— Alberto Contador

Punc výjimečnosti dodávají závodu i další hvězdní ambasadoři Zdeněk Štybar, Ján Svorada, Tomáš Bábek, Martina Sáblíková a Tereza Vlk Huříková.

Stejně jako Tour de France není jen o závodění, není taková ani L’Etape Czech Republic. Nabízí také bohatý doprovodný program, ve kterém si na své přijdou fanoušci cyklistiky, rodiny s dětmi i milovníci francouzské kultury a gastronomie. Ve festivalovém parku na pražském Strahově budou opět k dispozici stánky, atrakce, muzeum a oficiální produkty Tour de France.

Kopcovitá etapa je prvním z letošních závodů L'Etape Czech Republic by Tour de France. Horská etapa dlouhá 101 kilometrů s převýšením přesahujícím 2 100 výškových metrů se pojede v Prachaticích 17. srpna.