L’Etape Czech Republic by Tour de France

Logo L’Etape Czech Republic by Tour de France

L’Etape Czech Republic

10/8/2021

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Cyklisté jedou po silnici mezi poli během závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France
Cyklisté jedou po silnici mezi poli během závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France
Logo L’Etape Czech Republic by Tour de France

L’Etape Czech Republic

10/8/2021

Vytisknout
Kopírovat odkaz

V cyklistice se těžko hledá něco „světovějšího“, než je legendární závod Tour de France. Díky L’Etape Czech Republic by Tour de France si teď mohou i čeští amatérští cyklisté zazávodit ve stylu profesionálů a zažít unikátní atmosféru Tour.

Příjemce daru

Kolo pro život

Datum podpory

srpen 2021

Proč podporujeme

  • akce je součástí seriálu 22 závodů v 19 zemích světa – zapojuje tak českou cyklistiku do světového kontextu a do Česka přináší inspiraci a know-how

  • dává českým amatérským cyklistům jedinečnou možnost vyzkoušet si závod v profesionálním stylu a s profesionálním zázemím, ale jako podnik spojený s Tour de France je velkou událostí nejen pro cyklisty a fanoušky cyklistiky

O projektu

L’Etape Czech Republic by Tour de France je příležitost stát se na jeden den Saganem, Froomem nebo Contadorem. Je to závod o žlutý dres na 130 nebo 90 kilometrů. Jsou to vrchařské a sprinterské prémie o zelený a puntíkatý dres. Ale může to být i pohodová vyjížďka. Každý závodník ho může pojmout po svém, a navíc s jistotou, že když dokončí, medaile ho nemine.

Stejně jako Tour de France není jen o závodění, nebude taková ani L’Etape Czech Republic. Nabídne bohatý doprovodný program, ve kterém si na své přijdou fanoušci cyklistiky, rodiny s dětmi i milovníci francouzské kultury a gastronomie. Ve festivalovém parku na pražském Strahově budou k dispozici stánky, atrakce, muzeum a oficiální produkty Tour de France. K vidění budou i opravdové trofeje nejslavnějšího cyklozávodu světa stejně jako ředitelský vůz Škoda Enyaq z loňské Tour.

Organizátoři akce současně stojí za seriálem závodů Kolo pro život, který podporujeme už druhým rokem. Dobře proto víme s jakým nasazením a profesionalitou dělají svoji práci. A tak přestože tvrdí, že se akce se z hlediska náročnosti nedá přirovnat k ničemu, co zatím zažili, věříme, že ji s přehledem zvládnou a udělají České republice dobrou vizitku. O tom, že to ale nebude jednoduché, svědčí například 130 km tras, které musí zabezpečit, i velikost týmu, kterou momentálně odhadují na 600 lidí.