Nadace PPF

Nadace PPF propojuje podpořené projekty

3/10/2021

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Vytisknout
Kopírovat odkaz

Zástupci dvaceti projektů podporovaných Nadací PPF se sešli, aby se seznámili a našli možnosti pro spolupráci a synergii.

První společné setkání zástupců projektů, které podporuje Nadace PPF, se uskutečnilo 22. září 2021 ve Ville Pellé. Kromě vzájemného seznámení představitelů jednotlivých projektů bylo hlavním cílem setkání najít a nastavit možné synergie, které umožní spolupráci napříč podpořenými projekty, jak tomu už je v případě projektů Cirk La Putyka a Bez Frází anebo Česko.Digital a Loono. Další vlaštovkou je budoucí spolupráce Loono a populárního festivalu Metronome Prague. Nadace do budoucna plánuje více společných setkání a věří, že z nich vzniknou další zajímavá propojení.

„Je skvělé, že Nadace PPF podporuje propojování a sdílení know-how. V dnešní době, kdy jedním z největších problémů naší společnosti je její rozdělenost, to vnímám jako mimořádně přínosné,“ říká za pořadatele festivalu Metronome David Gaydečka. Podobně pozitivně setkání zhodnotil i sochař a designer Rony Plesl: „Pro mě dnešní večer naprosto splnil svůj účel, protože jsem tu navázal spoustu kontaktů. Je vidět, že lidé, kteří něco umí a hlavně je to baví, se výborně propojí.“ A hodnotu nových spojení ocenila i Eva Pavlíková z projektu Česko.Digital: „Fantastické setkání – inspirace, lidská blízkost a důvěra. Je krásné, jak Nadace vnímá a podporuje propojování a synergii jako hodnotu. To je výjimečný přístup.“

„Cílem tohoto setkání bylo, aby se hlavní osobnosti projektů, které Nadace PPF podporuje, mezi sebou poznaly a pobavily se o tom, jak si mohou vzájemně pomoci. A to se evidentně dělo. Ze všech bylo cítit, že mají motivaci a nějaký sdílený společný zájem, i když jejich projekty jsou z úplně různých oblastí. Mám z toho radost a těším se, že podobné setkání zopakujeme,“ shrnula za Nadaci PPF členka správní rady Jana Sedláčková.