Účast týmu České republiky v jachtařském poháru národů SSL Gold Cup

SSL Gold Cup Team Czech Republic logo

SSL Gold Cup

3/10/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Kvalifikace jachtařského týmu České republiky na závod SSL Gold Cup
Kvalifikace jachtařského týmu České republiky na závod SSL Gold Cup
SSL Gold Cup Team Czech Republic logo

SSL Gold Cup

3/10/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Tým jachtařů ze země, která nemá přístup k moři, se úspěšně kvalifikoval na prestižní světový jachtařský závod. Je to událost podobně mimořádná, jako když se investiční skupina ze střední Evropy stane světovou jedničkou v oblasti pronájmu rekreačních lodí.

Příjemce daru

Phoenix Fellas

Datum podpory

červenec 2023

Proč podporujeme

  • už samotná kvalifikace na závod je pro český jachting mimořádný úspěch
  • český tým je složen z profesionálů i amatérů a demonstruje tak velkou otevřenost a diverzitu tohoto sportu
  • cílem účasti týmu v závodu je mimo jiné přiblížit jachting širší veřejnosti a přitáhnout k němu děti a mládež
  • skupina PPF nedávnou akvizicí dvou globálních společností podnikajících v oblasti pronájmu rekreačních plachetnic vstoupila do světa jachtingu a s hrdostí tak podpoří tým českých „suchozemců“, kteří se v tomto sportu dostali mezi světovou špičku

O projektu

SSL Gold Cup, neboli jachtařský pohár národů, je v jachtařském světě nový a jedinečný koncept, který vznikl s cílem spojit nejlepší jachtaře okruhového a námořního jachtingu. Závodí se na karbonových speciálech SSL 47 – lodích vyvinutých pouze pro tento závod. Finále, do kterého se kvalifikuje 40 států z celého světa, se bude konat každé čtyři roky, poprvé letos na podzim na Kanárských ostrovech. Českému týmu se kvalifikace podařila loni v létě, což byl pro český jachting neuvěřitelný úspěch.

V SSL Gold Cupu závodí nejlepší jachtaři světa bez ohledu na to, jestli se jedná o profesionály, nebo ne. V jednom závodu se tak může potkat několikanásobný olympijský vítěz s amatérem. V České republice není mnoho jachtařských profesionálů, a tak i když je část týmu složena z olympijských nadějí s cílem kvalifikovat se na OH v Paříži 2024, většina jeho členů jsou amatéři, nadšenci a srdcaři, kteří chodí každý den do práce a trénují a připravují se po večerech a o víkendech. Závod tak výrazně přesahuje obvyklý rámec čistě sportovní události.

Český tým chce svůj úspěch a získanou mediální pozornost využít také k tomu, aby jachting dostal do povědomí širší veřejnosti, přitáhl k němu děti, mládež i dospělé. Jachting je sport, který vede k samostatnosti, houževnatosti, učí týmové spolupráci a rozvíjí jak fyzické, tak mentální schopnosti. Dá se provozovat od dětských let po seniorský věk. Každý člen posádky může být pro svůj tým přínosem a podílet se na výsledku.

V roce 2021 získala skupina PPF majoritní podíly v globálních společnostech Dream Yacht Charter a Navigare Yachting s cílem vybudovat nového světového lídra v segmentu pronájmu rekreačních plachetnic. U firmy pocházející ze země, která nemá přístup k moři, může takový cíl být překvapivý – podobně jako úspěch českých „suchozemců“, kteří se dostali mezi světovou jachtařskou špičku. Právě odvaha vykročit ze zažitých hranic a nenechat se jimi spoutat nás na jachtařích z týmu SSL Gold Cup zaujala a stala se jedním z důvodů, proč jsme se je na cestě za světovým úspěchem rozhodli podpořit.