O projektu
Zájem o skauting v České republice dlouhodobě roste. Organizace Junák – český skaut se však v současnosti potýká s nedostatkem vhodných prostor pro skautskou výchovu v oddílech, a tak musí některá skautská střediska děti odmítat, případně zájemci musejí na přijetí dlouho čekat v pořadníku. Nedostatek vhodných skautských kluboven, domů, základen apod. se tak ukazuje jako jeden z hlavních limitujících faktorů pro růst počtu skautů a skautek v ČR. V posledních letech se situace navíc ještě zhoršila nástupem silných populačních ročníků.
Skautská nadace Jaroslava Foglara (SNJF) vznikla v roce 2002 s cílem podporovat mimoškolní výchovu a vzdělávání dětí a mládeže v duchu skautských ideálů a pomáhat jim při rozvoji duševního, tělesného, společenského a duchovního potenciálu. Junák – český skaut je jedním z jejích zakladatelů. Podpora staveb a rekonstrukcí skautských kluboven patří už řadu let mezi hlavní činnosti SNJF, které financuje z prostředků plynoucích z autorských práv po Jaroslavu Foglarovi.
Společný projekt SNJF a Nadace PPF má za cíl podpořit tento hlavní dárcovský pilíř SNJF a pomoci uskutečnit ty nejdůležitější skautské investice kdekoliv v ČR. V Nadaci PPF se podpoře staveb a rekonstrukcí kluboven věnujeme od samého začátku, a tak je pro nás příležitostí, jak tuto oblast dále rozvíjet a zároveň jak ji uchopit strategičtěji. SNJF, která má dlouholetou zkušenost v této oblasti a detailní přehled o situaci a potřebách skautských středisek, proto v celém procesu bude hrát roli konzultanta a bude vyhledávat a doporučovat střediska, jejichž projekty představují nejpotřebnější a nejvhodnější investice.