Nocovid: iniciativa pro bezpečné pořádání společenských akcí

Logo Nocovid

Nocovid

30/6/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Milan Kubný, Petr Mejsnar a Marek Vocel během panelové diskuse na téma Nocovid v pražském prostoru DOX+.
Milan Kubný, Petr Mejsnar a Marek Vocel během panelové diskuse na téma Nocovid v pražském prostoru DOX+.
Logo Nocovid

Nocovid

30/6/2020

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Člověk je tvor společenský. – Buďme opět spolu! S touto vizí vznikl soubor pravidel, jejichž dodržování má společnosti pomoci zbavit se strachu a umožnit pořádání veřejných událostí.

Příjemce daru

Opona

Datum podpory

červenec 2020

Proč podporujeme

  • snaha najít řešení, které umožní pořádání veřejných událostí během koronavirové pandemie a ze kterého bude profitovat celá společnost
  • proaktivní přístup iniciátorů ke krizové situaci

Popis projektu

„Podstata člověka se nemění. Člověk je tvor společenský. Člověka mění společnost, ve které žije. Buďme opět spolu!“ Tak zní začátek „manifestu“ iniciativy Nocovid, u jejíhož zrodu stály eventové společnosti sdružené pod značkou Permanent Gig. S dalšími kolegy z oborů zabývajících se pořádáním společenských, kulturních, sportovních či obchodní akcí během koronavirové pandemie velmi rychle pochopily, že přichází doba života s covid-19, na který se naše společnost bude aspoň na nějakou dobu muset adaptovat. Proto připravily a uvedly do chodu propracovaný soubor pravidel, jeichž dodržování pomůže společnosti zbavit se strachu a posílí respekt k jedinci a jeho bezpečí. Podpoří přirozenou odpovědnost každého z nás za vlastní chování a zároveň nám umožní být nadále součástí komunity a účastnit se společenského života. Snaha zachovat se v krizové situaci proaktivně, přicházet s konstruktivními návrhy řešení a nečekat, až se krize „přežene“, pro nás byla hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli projekt podpořit.