Letní Letná 2023: zahraniční program festivalu nového cirkusu a divadla

Logo festivalu Letní Letná

Letní Letná

31/7/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz
Představení Aquanauts souboru Circus Cirkör, Letní Letná 2023
Představení Aquanauts souboru Circus Cirkör, Letní Letná 2023
Logo festivalu Letní Letná

Letní Letná

31/7/2023

Vytisknout
Kopírovat odkaz

Unikátní pražský festival slaví 20 let! Tak dlouho už českému publiku každoročně přináší to nejlepší z mezinárodní i české novocirkusové scény. Slavíme s ním a už podruhé naše podpora přispívá k tomu, aby se přehlídky v Letenských sadech mohly zúčastnit ty největší mezinárodní hvězdy.

Příjemce daru

Letní Letná

Datum podpory

červen 2023

Proč podporujeme

  • festival přináší českému publiku mimořádně kvalitní mezinárodní program
  • mnoho zahraničních hvězd na něm vystupuje v České republice poprvé a některá jejich představení jsou zároveň středoevropskými premiérami 
  • Letní Letná je rodinnou akcí v tom nejširším slova smyslu

O projektu

Festival Letní Letná do necelých tří týdnů koncentruje to nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu a je největší akcí věnovanou tomuto žánru v České republice a jedním z největších novocirkusových festivalů ve střední Evropě. Od svého založení nabídla Letní Letná na dva tisíce tři sta představení, které navštívilo celkem přes půl milionu diváků.

Každý rok na festival přijíždějí známé světové hvězdy a některá jejich představení jsou v České republice a mnohdy i ve střední Evropě k vidění premiérově. Nadace PPF se rozhodla už podruhé podpořit zejména tuto mezinárodní část programu, která českému publiku přináší zážitky, za kterými by jinak bylo nutné cestovat do zahraničí. Dramaturgie festivalu soustavně vyhledává kvalitní i progresivní soubory, aby je představila české veřejnosti. Na své si přijdou jak příznivci tradičních forem fyzického divadla a nového cirkusu, tak ti, které lákají experimenty a posouvání hranic žánrů.

Návštěvníky čeká kromě večerních představení, která na letošním jubilejním ročníku obstarají soubory, jež za dvacetiletou historii festivalu měly u publika největší úspěch, i bohatý divadelní program pro děti a také doprovodný program, který je pro ně připraven z velké části zdarma a vyplňuje celý den: od workshopů přes výtvarné či cirkusové dílny až po koncerty a open-air akce. Dětem festival nabízí i příměstské tábory a především hlídání během představení. Letní Letná je tak opravdu rodinnou akcí v každém slova smyslu.